Aktualności

Aktualności

Ostatni wpis
19.01.2023

Zobacz
Władze spółki

Władze spółki

Zarząd PCC EXOL SA

Dariusz Ciesielski

Dariusz Ciesielski

Prezes Zarządu

Wykształcenie:

Nottingham Trent University i Wielkopolska Szkoła Biznesu przy Akademii Ekonomicznej w Poznaniu: Executive MBA

Politechnika Warszawska studia podyplomowe: Materiałoznawstwo produktów rafineryjnych i petrochemicznych

Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu studia podyplomowe: Organizacja i zarządzanie W okresie 1994-2005 zatrudniony w Pepsi Cola General Bottlers Poland, gdzie pełnił wiele różnych funkcji w obszarze sprzedaży.

W latach 2005-2007 jako Dyrektor Sprzedaży w Royal Unibrew Polska odpowiadał za integrację przejętych browarów polskich w ramach Grupy Royal Unibrew.

W okresie 2007-2012 zatrudniony w Grupie Selena, w której jako Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu SELENA CO, odpowiadał za rozwój biznesu w Europie, Azji Środkowej, Turcji oraz na Bliskim Wschodzie.

W latach 2012-2018 związany z sektorem ropy i gazu, m.in. jako Dyrektor Wykonawczy ds. Handlu Produktami Petrochemicznymi w PKN ORLEN S.A. W tym czasie pełnił także funkcje w organach spółek prawa handlowego jako Członek Rady Nadzorczej w firmach: ANWIL S.A. (w latach 2014-2018), Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. (w okresie II-V 2018) oraz Członek Zarządu Unipetrol RPA w Republice Czeskiej (w latach 2013-2015) i Członek Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Petrochemicznego (European Petrochemical Association / EPCA) z ramienia PKN ORLEN S.A. (w okresie VII 2017-V 2018).

W latach 2019-2020 ponownie związany z Grupą Selena pełniący funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Sprzedaży w Selena FM S.A.

Rafał Zdon

Rafał Zdon

Wiceprezes Zarządu

Wykształcenie:

  • Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny), Wydział Zarządzania i Informatyki, kierunek: Finanse i Bankowość;
  • Maastricht School of Management, Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu – National Louis University (MBA, Industrial Policy & Corporate Strategy).

Wiceprezes Zarządu od 1 lutego 2012 r. do 31.08.2020 r. Wcześniej, od września 2010 r. do sierpnia 2011 r. był jej prokurentem, a w okresie od 18 sierpnia 2011 r. do 01 lutego 2012 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu Spółki a od 31 sierpnia 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. ponownie pełni tę funkcję.

We wcześniejszych latach pracował między innymi na stanowiskach:

  • Zastępca Dyrektora Finansowego ZPT w Warszawie SA w Bunge Group Ltd;
  • Dyrektor Finansowy oraz Członek Komitetu Dyrekcyjnego w ICC Pasłęk Sp. z o.o. w Bongrain Soparind Group;
  • Dyrektor Finansowy oraz Członek Zarządu w Jaroma SA.

Związany z Grupą PCC od 2008 roku, gdzie początkowo pełnił funkcję Dyrektora Finansowego w PCC Rokita S.A. W styczniu 2010 r. objął dodatkowo funkcję Członka Zarządu tejże Spółki, a w październiku został powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu.

Rafał Zdon jest również Członkiem Zarządu w PCC PU Sp. z o.o. oraz pełni funkcje w innych spółkach Grupy PCC, w tym m.in: CWB „Partner” Sp. z o.o., LabAnalityka Sp. z o.o., LabMatic Sp. z o.o., ChemiPark Technologiczny Sp. z o.o., PCC Consumer Products Kosmet Sp. z o.o., PCC Packaging Sp. z o.o., PCC Therm Sp. z o.o., distripark.com Sp. z o.o., PCC Prodex Sp. z o.o. czy Elpis Sp. z o.o. oraz prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą.

Rada Nadzorcza

Waldemar Preussner

Przewodniczący Rady Nadzorczej

Wiesław Klimkowski

Członek Rady Nadzorczej

Dr Rer. Oec. (by) Alfred Pelzer

Członek Rady Nadzorczej

Dr Hab. Inż. (prof. nadzw.) Arkadiusz Szymanek

Członek Rady Nadzorczej

Robert Pabich

Członek Rady Nadzorczej

Mirosław Siwirski

Członek Rady Nadzorczej