Aktualności

Aktualności

Ostatni wpis
29.09.2022

Zobacz
ROSULfan®E – Gdy piana jest niepożądana…

ROSULfan®E – Gdy piana jest niepożądana…

Nowość w ofercie PCC EXOL SA.

Miękka, puszysta, gęsta, śnieżnobiała piana…Czy jest ktoś, kto jej nie lubi? Podczas relaksującej kąpieli daje nam poczucie komfortu. Sprawia, że czujemy się odprężeni i zadowoleni. Biały obłoczek piany to namiastka lekkości, czystości i świeżości. Puszystą i gęstą pianę zawdzięczamy surfaktantom – związkom chemicznym aktywnym powierzchniowo o właściwościach spieniających. Dodaje się je między innymi do różnych kosmetyków z grupy „personal care”. To one sprawiają, że czynności związane z codzienną higieną osobistą  są łatwe, miłe i przyjemne.

—————————————————————————————————————————

Wytwarzanie piany przez surfaktanty nie zawsze jednak jest pożądanym zjawiskiem. Dotyczy to różnego rodzaju procesów przemysłowych, w których specjalnie zapobiega się jej powstawaniu.

Wiele branż przemysłowych poszukuje zatem skutecznych środków antypiennych, które wyeliminują proces tworzenia się piany podczas procesów technologicznych. Jednym z nich jest ROSULfan®E – nowy surfaktant antypienny z oferty PCC EXOL SA.

Niewątpliwą zaletą tego produktu jest szerokie spektrum zastosowań. Doskonale sprawdza się jako składnik przemysłowych i domowych, wysoko alkalicznych środków czyszczących oraz kwaśnych preparatów stosowanych do czyszczenia metalu.

Znajduje zastosowanie także w przemyśle tekstylnym jako środek zwilżający w procesach wybielania bawełny oraz podczas procesu merceryzacji.

Dzięki wysokiej odporności na alkalia oraz właściwościom niskopiennym jest szeroko stosowanym składnikiem profesjonalnych preparatów w segmencie czyszczenia przemysłowego i instytucjonalnego. 

ROSULfan®E pełni również funkcję  środka zwilżającego i czyszczącego w przemyśle fotograficznym, druku offsetowym oraz w formulacjach przeznaczonych dla galwanotechniki.

Produkt może być stosowany także jako efektywny środek zwilżający w alkalicznych roztworach przeznaczonych do chemicznego obierania warzyw i owoców.

Więcej o produktach PCC EXOL SA na www.products.pcc.eu

INFORMACJE O PRODUKCIE

POLEĆ NA LINKEDIN

ZOBACZ VIDEO