Aktualności

Aktualności

Ostatni wpis
29.09.2022

Zobacz
PCC EXOL SA UTRZYMUJE ZŁOTY POZIOM CSR ECOVADIS. WYNIKI ZNÓW W GÓRĘ!

PCC EXOL SA UTRZYMUJE ZŁOTY POZIOM CSR ECOVADIS. WYNIKI ZNÓW W GÓRĘ!

Wysokie noty Spółki jako uczestnika łańcucha dostaw globalnych firm.

Spółka PCC EXOL utrzymała złoty poziom społecznej odpowiedzialności biznesu przyznany przez analityków platformy EcoVadis. Firma została zaproszona do raportowania na platformie jako uczestnik łańcucha dostaw globalnych firm reprezentujących różne branże przemysłowe.  

Zespół EcoVadis oceniający raporty ponad 75 000 organizacji ze 160 krajów świata, liczy ponad 700 doświadczonych ekspertów reprezentujących 50 różnych narodowości. Złoty poziom CSR jest bardzo istotnym i niezwykle prestiżowym wyróżnieniem, przyznawanym za proekologiczny rozwój i osiągnięcia w obszarach dotyczących środowiska, zatrudnienia, uczciwych praktyk biznesowych oraz łańcucha dostaw. 

Biorąc pod uwagę globalną skalę przedsięwzięcia firmy Ecovadis, PCC EXOL jest jedną kilkudziesięciu firm chemicznych działających na arenie międzynarodowej, które regularnie dokonują kompleksowej samooceny w ramach działalności na rzecz zrównoważonej produkcji i konsumpcji oraz odpowiedzialności społecznej. Statystyki platformy świadczą o wdrażaniu praktyk zrównoważonego rozwoju, zarówno w krajach wysoko rozwiniętych jak i w regionach, które znajdują się na początku drogi do stabilnego wzrostu gospodarczego. Co więcej ocena EcoVadis jest jednym z kilku kluczowych elementów systemów kwalifikacji dostawców  firm operujących w różnych sektorach gospodarki na całym świecie. Tak też jest w przypadku L’Oreal i Oriflame – globalnych producentów kosmetyków, gdzie spółka PCC EXOL jest kwalifikowana jako dostawca surowców kosmetycznych m.in. na podstawie wyników oceny dokonywanej przez ekspertów platformy.

Istotnym faktem jest, że Spółka PCC EXOL SA znalazła się w grupie 5% najlepiej ocenionych organizacji na świecie.  W gronie graczy rynkowych reprezentujących branżę chemiczną, którzy od lat utrzymują najwyższe wyniki oceny EcoVadis, znajdują się np. takie firmy jak: DuPont, Akzo Nobel, Syngenta, Evonic, Saint Gobain, Bayer czy BASF. 

EcoVadis prowadzi pierwszą platformę umożliwiającą przedsiębiorstwom dokonywanie oceny kontrahentów w łańcuchu dostaw. Platforma wykorzystuje własną technologię oraz sieć kilkuset ekspertów w celu udostępniania prostych i wiarygodnych kart oceny społecznej odpowiedzialności firm. Karty te obejmują 200 kategorii zakupów, 21 wskaźników. EcoVadis ułatwia przedsiębiorstwom działania na rzecz ograniczania ryzyk i poprawy innowacyjności oraz efektywności w ramach ich sieci logistycznych. Za pośrednictwem platformy EcoVadis co roku raportuje ponad 75 tysięcy firm wykazujących swoją  aktywność w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, m.in. po to aby zwiększyć transparentność i zaufanie między partnerami handlowymi.