Aktualności

Aktualności

Ostatni wpis
20.06.2024

Zobacz
Kolorowy świat farb – nowe, wirtualne studio Grupy PCC.

Kolorowy świat farb – nowe, wirtualne studio Grupy PCC.

Historycy podają, że pierwszy syntetyczny pigment uzyskał w 1856 roku William Perkin. Jego wynalazek, to fioletowa moweina powstała w wyniku reakcji, której uległo główne zanieczyszczenie obecne w anilinie. Pozyskanie tego barwnika było czystym przypadkiem, ponieważ powstał on jako produkt uboczny podczas próby syntezy chininy. Pan Perkin okazał się więc wielkim szczęściarzem. Odkrycie, którego dokonał przyniosło mu ogromną fortunę i zapoczątkowało dynamiczny rozwój przemysłu farbiarskiego. Dziś możemy cieszyć się niezliczoną ilością kolorów farb i lakierów do których składniki oferują spółki produkcyjne Grupy PCC.

Dzięki surowcom i dodatkom chemicznym wytwarzanym na naszych instalacjach, producenci farb i powłok mogą zaoferować swoim klientom ogromne bogactwo kolorów, profesjonalnych rozwiązań dekoracyjnych i powłok przemysłowych.

Aby lepiej przybliżyć ofertę Grupy PCC dla branży farb i lakierów, powstał dedykowany showroom w postaci multimedialnej galerii, którą już dziś można zwiedzić korzystając z telefonu, tableta czy też komputera.  Znajdziemy tu zarówno gotowe receptury farb i powłok, jak i propozycje oraz opisy surowców chemicznych zawartych w składzie różnych formulacji farbiarskich.

Serdecznie zapraszamy do wirtualnej przestrzeni Grupy PCC!