Aktualności

Aktualności

Ostatni wpis
29.09.2022

Zobacz
BioROKAMINY – ekoinnowacje w PCC EXOL!

BioROKAMINY – ekoinnowacje w PCC EXOL!

Kolejna zielona propozycja spółki dla przemysłu kosmetycznego.

W Grupie PCC od lat wdrażamy standardy w zakresie efektywnego planowania procesów produkcyjnych oraz wykorzystywania nowoczesnych technologii. Bogate i zróżnicowane portfolio produktów z serii GREENLINE™ pozwala nam cieszyć się rosnącą pozycją rynkową także w kategorii zrównoważonej produkcji. PCC EXOL działając w strukturach Grupy PCC uczestniczy w zielonej transformacji światowego przemysłu chemicznego. Podążając za trendem zrównoważonej chemii, spółka regularnie wprowadza do oferty środki powierzchniowo czynne należące do dynamicznie rozwijającej się grupy GREENLINE™ .

Dziś mamy przyjemność zaprezentować kolejne, zielone produkty, które PCC EXOL właśnie wdraża do swojej oferty handlowej. Oparta na naturalnych surowcach pochodzenia roślinnego seria o nazwie BioROKAMINA, jest kolejną, ekologiczną propozycją spółki dla przemysłu kosmetycznego. Produkty te są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie konsumentów w zakresie ekologicznych, naturalnych kosmetyków o delikatnym działaniu na skórę i włosy.  

Więcej o produktach

BioROKAMINY to nowa grupa produktowa w ofercie grupy PCC należąca do ekologicznych surfaktantów amfoterycznych o wysokiej skuteczności i łagodnym działaniu. Należą do grupy związków chemicznych wytworzonych na bazie składników naturalnych. Unikalny skład surowcowy tych związków jest determinantem ich  wysokiego indeksu pochodzenia naturalnego (zgodnie z normą ISO 16280). Bio betainy posiadają właściwości szczególnie pożądane w przemyśle kosmetycznym. Te innowacyjne składniki kosmetyczne o unikalnym składzie powstały z myślą o produkcji wysokiej jakości, naturalnych preparatów kosmetycznych takich jak: szampony, odżywki do włosów, żele i płyny do mycia ciała i twarzy, płynów do higieny intymnej i innych produktów kosmetycznych z grupy personal care. Bio betainy działają antystatycznie zapobiegając elektryzowaniu się włosów. Mają także pozytywny wpływ na skórę i włosy zmiękczając je oraz wygładzając. Związki te są także bezpieczne dla osób ze skórą charakteryzująca się skłonnościami do podrażnień i alergii. Mogą być z powodzeniem stosowane w produktach przeznaczonych dla dzieci i niemowląt. Bio betainy do których zaliczmy takie produkty jak: BioROKAMINA K30B, BioROKAMINA K30B MB, BioROKAMINA K40HC i BioROKAMINA K40HC MB wytwarzane są przy użyciu surowca o nazwie Greenline MCAA 80% Roztwór UP czyli kwasu monochlorooctowego pochodzenia naturalnego. Powstaje on na bazie naturalnego kwasu octowego, który produkowany jest w procesie fermentacji roślin. Ponadto pochodne oleju palmowego znajdujące się w składzie produktów z serii BioROKAMIN MB, są dodatkowo objęte certyfikatem RSPO w wariancie MB (Mass Balance – www.rspo.org). BioROKAMINY to produkty w pełni bezpieczne dla ludzi i środowiska. Mogą być bez obaw stosowane w produktach Eco, Organic, Vegan, Paraben Free i GMO Free.

Zobacz dokładny opis produktów

Zobacz video

Zobacz katalog: BioROKAMINA K30B

Zobacz katalog: BioROKAMINA K40HC