Rynek surfaktantów jest ważnym sektorem gospodarki w Polsce i na świecie, ze względu na niezwykle szerokie zastosowanie tych związków chemicznych w wielu dziedzinach przemysłu. Wpływają one na poprawę jakości życia, a także umożliwiają zwiększenie efektywności produkcji z wykorzystaniem surowców pochodzących ze zrównoważonych źródeł.
Rynek ten stanowi jeden z najbardziej perspektywicznych i zaawansowanych technologicznie obszarów przemysłu chemicznego. Pozostaje on w dalszym ciągu domeną firm działających w najbardziej rozwiniętych gospodarczo regionach świata, takich jak Europa Zachodnia, Azja i Ameryka Północna.
Proces zaopatrywania w surowce wiąże się bardzo często z podejmowaniem wielu bardzo trudnych decyzji biznesowych. Wpływają one zarówno na koszty wytwarzania jak również finalną jakość naszych produktów. Współpraca z naszymi dostawcami odbywa się na podstawie przyjętych Ogólnych Warunków Zakupów (OWZ), które udostępnione są dla wszystkich zainteresowanych na stronie internetowej Spółki. Wybór i kwalifikacja dostawców odbywa się w oparciu o obowiązujące, wewnętrzne procedury, w ramach których określa się najważniejsze aspekty współpracy w obszarach jakości, logistyki oraz zasad prowadzenia transakcji zakupowych.
Dbając o jakość naszych relacji biznesowych oraz promocję dobrych praktyk opracowaliśmy Kodeks Etyczny Dostawców, który opisuje minimalne wymagania PCC EXOL S.A. w zakresie postępowania dostawców zgodnie z wartościami oraz zasadami odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju.
Wszyscy nasi dostawcy, zobowiązani są do przestrzegania regulacji prawnych, powszechnie obowiązujących, niezależnie od zapisów Kodeksu Etycznego Dostawców.